Lech Urban Forms

O akcji

LECHSTARTER powstał z myślą o polskich miastach i ludziach w nich mieszkających. To platforma, na której można zgłaszać różne projekty, dzięki którym nasze miasta zmienią się na lepsze. A co to dokładnie chodzi? O to, żeby zmieniać miejsca brzydkie na ładne, betonowe pustynie zastąpić zielenią, nudne dzielnice wypełnić życiem. Czyli o to, żeby nam wszystkim żyło się ładniej, wygodniej i mądrzej.

Czym jest Lechstarter?

 • O co chodzi?

  NGOsy, ruchy miejskie, wspólnoty mieszkaniowe i inne podmioty prawne zgłaszały do programu swoje projekty na zmiany w ich najbliższym otoczeniu. Łącznie nadesłano prawie 300 wniosków pokazujących, jak w fajny, niestandardowy sposób można zmieniać polskie miasta.

 • Jak to działa?

  Spośród 300 nadesłanych wniosków jury wyłoniło 45 najciekawszych projektów, które trafiły do ogólnopolskiego głosowania internautów.

 • Jak wygląda głosowanie?

  To bardzo proste! Codziennie aż do zakończenia plebiscytu każdy może oddać aż dwa głosy: po jednym na projekt z dwóch kategorii grantów (100 000 zł lub 50 000 zł). Projekty z największą liczbą głosów wygrywają i zostaną zrealizowane. Dokładne zasady akcji znajdziesz w Regulaminie.

Kategorie projektów

Granty 5 x 100 tys. złotych
Mikrogranty 10 x 50 tys. złotych

Zgłoszone projekty dotyczyły
jednego z poniższych obszarów tematycznych.

 • Nowa miejska
  przestrzeń

 • Miejskie akcje
  i kooperacje

 • Innowacje
  dla miasta i ludzi

Jury

Zebraliśmy grupę ekspertów od miast – ich estetyki, funkcjonalności, jakości życia. Grupę ludzi żywotnie zainteresowanych tym, aby nasze miasta były lepsze. Każda z tych osób jest specjalistą w innej dziedzinie, dlatego będą się świetnie uzupełniać. Poznajcie ich.

 • Awatar
  /bundles/lechapp/v4/img/filip_springer.jpg

  Filip Springer

  Reporter, fotograf, wykładowca i autor książek, w których porusza tematykę związaną z architekturą miast. Publikuje w prasie ogólnopolskiej, współpracuje z instytucjami kultury i nauki

  więcej informacji
 • Awatar
  /bundles/lechapp/v4/img/teresa_latuszewska.jpg

  Teresa Latuszewska

  Z wykształcenia filolog, z zawodu aktorka, a z pasji łodzianka. Założycielka i prezes fundacji Urban Forms, w której działa na rzecz estetyzacji przestrzeni publicznej i zmiany społecznej poprzez sztukę.

  więcej informacji
 • Awatar
  /bundles/lechapp/v4/img/yuri.jpg

  Yuri Drabent

  Współzałożyciel i wieloletni dyrektor kreatywny agencji Lubię to (dziś część Dentsu Aegis Network), pionier branży social media w Polsce.

  więcej informacji

Baza inspiracji

Dla niezdecydowanych, ale chętnych do działania, mamy bank inspiracji – sprawdź, co fajnego mógłbyś zrobić z Leszkiem i działaj.

Organizacji do współpracy szukaj tutaj:

Do góry