Lech Urban Forms

O akcji

LECHSTARTER to platforma do zgłaszania projektów, dzięki którym można odnowić i dopełnić zielenią nasze miasta, stworzyć innowacyjne rozwiązania a nudne dzielnice wypełnić życiem.

Zobacz poprzednią edycję

Czym jest Lechstarter?

 • O co chodzi?

  Jeśli należycie do NGO, ruchu miejskiego, wspólnoty mieszkaniowej lub jeśli działacie jako podmiot prawny pod inną postacią, możecie walczyć o fundusze na realizację projektów pozytywnie zmieniających Twoją najbliższą okolicę.
  Do zdobycia 5 grantów o wartości 100 tysięcy złotych i 10 grantów o wartości 50 tysięcy złotych. W sumie Leszek daje aż milion!

 • Jak to działa?

  Jako podmiot prawny zgłaszacie swój projekt i zaznaczacie, o który z grantów walczycie. Jury programu LECHSTARTER weryfikuje wszystkie zgłoszenia i decyduje, które z projektów poddać pod głosowanie. Wnioski, które pomyślnie przeszły etap weryfikacji, pojawiają się na stronie internetowej. Od momentu publikacji każdy będzie mógł na nie głosować.

 • Jak wygląda głosowanie?

  To bardzo proste! Codziennie aż do zakończenia plebiscytu każdy może oddać aż dwa głosy: po jednym na projekt z dwóch kategorii grantów (100 000 tys zł lub 50 000 tys zł). Projekty z największą liczbą głosów wygrywają i zostaną zrealizowane.

 • Dokładne zasady akcji znajdziesz w Regulaminie.

Kategorie projektów

Granty 5 x 100 tys. złotych
Mikrogranty 10 x 50 tys. złotych

Zgłaszane projekty
powinny dotyczyć jednego z poniższych
obszarów tematycznych

Więcej na temat zasad zgłaszania projektów znajdziesz w Regulaminie

Jury

Zebraliśmy grupę ekspertów od miast – ich estetyki, funkcjonalności, jakości życia.

Grupę ludzi żywotnie zainteresowanych tym, aby nasze miasta były lepsze. Każda z tych osób jest specjalistą w innej dziedzinie, dlatego będą się świetnie uzupełniać. Poznajcie ich.

 • Awatar

  Filip Springer

  Reporter, fotograf, wykładowca i autor książek, w których porusza tematykę związaną z architekturą miast. Publikuje w prasie ogólnopolskiej, współpracuje z instytucjami kultury i nauki

  więcej informacji
 • Awatar

  Teresa Latuszewska

  Z wykształcenia filolog, z zawodu aktorka, a z pasji łodzianka. Założycielka i prezes fundacji Urban Forms, w której działa na rzecz estetyzacji przestrzeni publicznej i zmiany społecznej poprzez sztukę.

  więcej informacji
 • Awatar

  Yuri Drabent

  Współzałożyciel i wieloletni dyrektor kreatywny agencji Lubię to (dziś część Dentsu Aegis Network), pionier branży social media w Polsce.

  więcej informacji

Dołącz do nas

 • Organizacja

  Masz gotowy projekt, zaplecze
  organizacyjne i plan działania?
  Nie czekaj, zgłoś się!

  Zgłoś projekt
 • Osoba prywatna

  Masz pomysł, ale sam nie zdołasz go
  zrealizować? Znajdź organizację, która
  mogłaby w tym pomóc.

  szukaj organizacji

Baza inspiracji

Dla niezdecydowanych, ale chętnych do działania, mamy bank inspiracji – sprawdź, co fajnego mógłbyś zrobić z Leszkiem i działaj.

Organizacji do współpracy szukaj tutaj:

Szukaj
Do góry